A szülői lét minden egyes perce egy kihívás, és akinek gyereke születik, annak az élete örökre meg fog változni. Most 5 olyan mítosz következik, amelyet minden kezdő szülőnek el kell felejtenie.
1. A kisbabákat szorosan kell bepólyálni, és öltöztetni, hogy a ruházat tartsa a gerincüket
Ez azért nem igaz, mivel már egész kiskorban a babák gerince amellett, hogy rugalmas, elég merev is, hogy megtartsa őket, így nem kell különösen kimerevíteni, mert az nem tesz jót a fejlődésüknek.
2. A járóka segít, hogy a gyerek hamarább megtanuljon járni
Az orvosok egyáltalán nem ajánlják a járókák használatát, így nem érdemes beletenni ezekbe a szerkezetekbe a 7-8. hónapos babákat, mert lábujjhegyen kezdenek el járni, ami hozzájárul a lúdtalp kialakulásához.
3. A babának előbb kúsznia kell, majd utána “szabad” másznia
A legtöbb esetben valóban előbb kúsznak a babák, majd ezután kezdenek négykézláb mászni, hiszen így erősödik az izomzatuk, ami fontos feltétele a felállásnak. Azonban minden gyerek más, ami a mozgásukra is igaz, így van amelyik picinél kimarad a kúszás, és ő már a mászással indít.
4. A lábbeli befolyásolja azt, hogy egy kisbaba hamarább tudjon járni
Az orvosok, gyógytornászok azt javasolják, hogy a legjobb megoldás, ha mezítláb tanul meg a gyerek járni, és nem cipőben, hiszen így minden, a talpán, lábfején lévő izomzat, ínszalag, ízület együtt tud fejlődni.
5. A lábujjhegyen történő járás, vagy a kifele, illetve befele álló lábfejek valami rendellenességre utalnak
Ha ilyesmivel találkozik a szülő, még nem kell kétségbe essen, hanem forduljon egy gyógytornászhoz, vagy kinetoterapeutához, aki majd eldönti, hogy be kell avatkozni, vagy sem.