Egy szoba padlózata, legyen az szép hajópadló, fából készült parketta, vagy pedig a gyors és olcsó, de praktikus laminált padló, nagyban hozzájárul ahhoz, hogy mennyire érezzük otthonosan magunkat, hiszen mindennap ezen jövünk-megyünk. Hogy szép, hosszú életet érjen meg a padló, nem árt pár óvintézkedést betartani, és néhány hibát kiküszöbölni.
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott

1. Óvjuk a naptól
Főként a laminált parketta érzékeny a napra, a tömör fából készült padló jobban ellenáll a nap sugarainak. Ezért legyünk tekintettel, főként a déli órákban, hiszen az erős napsugárzás kifakíthatja parkettünket, kopottá teheti, ami nem túl kellemes látvány, mikor azelőtt szépen fényesen csillogott. Használjuk a sötétítőket, így megakadályozhatjuk, hogy a nap kivegye padlónk színét.
2. Nem szabad túlzásba vinni a tisztítást
Főként azok tartsák be a következő szabályt, akik kissé hajlamosak a tisztaságmániára. A padlót nem szabad gyakran feltörölni, hiszen ez hosszabb távon árt a fának. Inkább azokon a helyeken takarítsunk gyakrabban, ahol mindennap közlekedünk, de ekkor is nagyon jól csavarjuk ki a felmosórongyot, hiszen a víztől tönkremehet, csúnya foltok keletkezhetnek a padlón. Elég egy hónapban egyszer felmosni.
3. Óvatosan a bútortologatásokkal
Vannak emberek, akik szeretik átrendezni a szobájukat, ide-oda tologatják a bútorokat. De vigyázni kell ezzel, hiszen például egy nehéz szekrényláb csúnya karcolásokat képes okozni a padló felszínén, amely ott fog éktelenkedni mindig, ha csak ki nem cseréljük a parkettát, vagy szőnyeggel el nem takarjuk a sérülést.
4. Tilós érdes kefével sikálni
Semmilyen érdes felületű felmosót, durva sörtéjű kefét nem szabad használni, hiszen ezáltal könnyedén lesúroljuk azt a lakkréteget, amely egyrészt védi a fapadlót, másrészt pedig szép, csillogó fényt kölcsönöz.
5. Ne használjunk gőzfelmosót
Egyre divatosabbak a magas gőznyomással dolgozó felmosó, porszívók. De ezek nem ajánlottak padló tisztítására. Itt is a párában rejlő vízzel van a gond, hiszen egy idő után a fa akár el is kezdhet korhadni, főként, ha a lakkréteg már vékonyan van jelen a padlón.