Az ülő életmód sok veszélyt rejt magában, így ha nem szeretnénk azt, hogy emiatt gondjaink legyenek az egészségünkkel, akkor végezzük el a következő 4 gyakorlatot ülve.
Kutatásokból tudjuk, hogy naponta átlag az emberek 7,7 órát ülnek, de vannak olyan életmódot folytató személyek, akik munkájukból adódóan, akár napi 15 órát ülnek a hátsójukon. Ez elsősorban elhízáshoz, cukorbetegséghez, magas vérnyomáshoz, emésztési panaszokhoz vezethet, de akár daganatos betegség és depresszió is felütheti a fejét.
Lássuk ezt az 5 ülőgyakorlatot:
1. Javítsunk testtartásunkon
Ez a gyakorlat annyira könnyű, hogy nem is lehet gyakorlatnak nevezni, ennek ellenére erősíti a hát és hasizmokat. Tehát ülő pozícióban vagyunk, mindkét talpunkat helyezzük egymás mellé a talajra, majd egyenes háttal támaszkodjunk meg a szék támlájának, a vállunkat is húzzuk enyhén hátra, a nyakizmainkat lazítsuk el. Maradjunk ebben a pozícióban 10 másodpercig, majd utána lazítsunk pár percig. Egy óra alatt 10 alkalommal végezzük el ezt a gyakorlatot.
2. Ülő kalisztenikus gyakorlat, azaz saját testsúllyal dolgozó edzés
Üljünk egyenes háttal a széken, lábunkat helyezzük kis terpeszállásba, a karjainkkal fogjuk meg a szék két oldalát, majd nyomjuk ki magunkat, 20-szor egymás után, és a nap folyamán még két adag 20 kinyomást végezzünk el. Ezek a gyakorlatok jót tesznek a szívműködésnek, a keringési rendszernek, és erősítik a karizmokat.
3. Lábgyakorlatok
Ha már sok órát kénytelenek vagyunk egy helyben ülni, akkor az jelentősen hatással van a lábizmokra, és ez a hatás nem pozitív. Egyenes háttal üljünk a székünkben, majd megragadva a szék széleit, térdből egyenesítsük ki a lábainkat, előbb külön-külön, majd mindkettőt egyszerre. Tartsuk 3 másodpercig így mindkét lábunk, ahányszor csak módunk van rá, végezzük el a gyakorlatot.
4. Karerősítés
Ülő testhelyzetben vagyunk, egyenes háttal, ellazított nyakkal, majd nyújtsuk ki mindkét karunkat, emeljük fel, majd vissza ugyanabba a testhelyzetbe. Óránként egy percen keresztül végezzük el ezt a gyakorlatot.