Amikor stressz ér bennünket, akkor nem csak a valódi, hús-vér szívünk kezd gyorsabban verni, hanem a lelki szív is frusztrálttá, idegessé válik.
A The Wall Street Journalban nemrég írtak arról, hogy a stressztől szenvedő egyén beleérző képessége, azaz az empátiája mélyrepülésbe kezd, nem képes másokra odafigyelni, nem érzi át, hogy mi lehet a másik embertársának a fájdalma, a problémája.
Az is aggasztó, hogy aki huzamosabb ideig stresszes, feszült életet él, szinte elszigeteli magát a külvilágtól, nem tud kapcsolatot teremteni új emberekkel, nem képes elbeszélgetni nyugodtan valakivel.
A jó hír az, hogy ezen lehet segíteni, itt van 3 tanács.
1. Az öt percig tartó szívesség
Ennek Adam Rifkin a kitalálója. Egyetlen egy dolog lényeges: hogy valakivel jót tegyél, anélkül, hogy cserébe várnál valamit. Érdemes emberekkel beszélgetni, találkozni, hiszen sosem tudod, hogy a sors mivel, vagy kivel hoz össze, és egyszer csak azt veszed észre, hogy új lehetőségek nyíltak meg előtted.
2. Ajánld fel a segítségedet
Általában a nők hajlamosak arra, hogy nem fogadnak el segítséget senkitől, igyekeznek erősnek mutatni magukat, egyedül végzik a sok feladatot. De ez nem olyan jó, ugyanis, ha nem vagy képes elfogadni mások segítségét, akkor nem is tudsz mással jót tenni.
3. Hallgassuk meg a másikat
Igazából, szeretettel meghallgatni valakit azt jelenti, hogy tiszteljük a másikat és figyelünk rá, amit közölni akar velünk. Ez nem olyan könnyű, mert bele kell lássunk a másik lelkébe, át kell érezzük azt, amit mond nekünk. Ha stresszesek vagyunk, akkor erre nem vagyunk képesek. Ezért érdemes gyakorolni, csak hallgatni kell és beleérezni.