Ma már számtalan könyv, honlap, műsor foglalkozik azzal, hogy mi a siker titka, hogyan kell elérni azokat a célokat, amelyek boldogulásunk, boldogságunk kulcsát jelenthetik. Legtöbbször a hiba bennünk van, és legtöbbször ez a 3 negatív magatartás, hozzáállás miatt nem tudunk sikeresek, elégedettek lenni az életünkben.
1. Panaszkodás
Amennyiben panaszkodunk egy másik embernek arról, hogy milyen rosszul megy a szekerünk, és ezt szinte minden egyes nap elmondjuk, és nem csak kibeszéljük magunkból, hogy könnyítsünk a helyzetünkön, akkor nem árt befejezni a sopánkodást, mert az nem fog vezetni sehová.
Meg kell tanulni tudatosan a jóra figyelni, olyankor is amikor ez nagyon nehéz, ugyanis csak így lehet túlélni a mindennapokat. A következő lépés, hogy el kell tervezni, hogy melyek azok a dolgok, amelyeken változtatnunk kell és talán a legnehezebb, hogy lépni kell, ahhoz, hogy változtassunk a dolgokon. Bátorság és kitartás kell.
2. Mikor mindig más a hibás
Ez egy eléggé relatív szemlélet, hiszen míg a mi szempontunkból például a főnökünk a hibás mindenért, addig ő úgy látja, hogy velünk van a baj, mi nem akarunk dolgozni. És lehet, hogy igaza van. Ilyenkor ajánlott leülni vele és megbeszélni, hogy mi a helyzet, és ha az álláspontok közelednek, akkor az már jó jel. Természetesen sok esetben a munkaadók nehezítik meg az életet, ilyenkor sokszor muszáj felmondani, mert más megoldás nem lesz.
3. A kényszeres problémamegoldó
Vannak helyzetek, amire nincsen megoldás. Ezt el kell tudni fogadni. Aki folyamatosan azon dolgozik, hogy minden tökéletesen működjön, az fél a kudarctól, márpedig az előbb vagy utóbb bekövetkezik. Meg kell próbálni lazábban élni, hiszen ez nem egy tökéletes világ, ahol minden a terv szerint alakul. Kell tudni kezelni a nehéz helyzeteket is, szem előtt tartva, hogy mit lehet és mit nem lehet megoldani.