Kuriózum12 élettapasztalat egy olyan embertől, aki több mint 12 ezer embert látott...

12 élettapasztalat egy olyan embertől, aki több mint 12 ezer embert látott meghalni!

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket Facebook Messengeren, a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Az 1908-ban, az indiai Varanasi városban alapított Kashi Labh Mukti Bhawan azon három szálláshely egyike a településen, ahol az emberek nem azért jelentkeznek be, hogy eltöltsenek egy kellemes hetet, hétvégét, hanem szó szerint meghalni térnek be, remélve, hogy életük utolsó napjaiban megnyugvásra lelnek a panzióban.

Shukla

Bhairav Nath Shukla 44 évig vezette a helyet, aki most 12 élettapasztalatot oszt meg annak apropóján, hogy mit tanult ez idő alatt, amikor több mint 12 ezer ember sorsát és halálát követhette figyelemmel.

1. Simíts el minden konfliktust, mielőtt távoznál

Shukla elmesélt egy esetet Shri Ram Sagar Mishr-ről, aki egy szanszkrit könyvkereskedő volt. Mishr volt a legnagyobb a hat testvér közül, és a legkisebbel volt a legszorosabb kapcsolata, de egyik évben csúnyán összevesztek, és egy magas falat is felépítettek házaik mellett, hogy ne lássák egymást. Mishr, mikor érezte, hogy közel a vég, elment a panzióba, és kérte, hogy a 3-as szobát adják ki neki. Meg volt győződve arról, hogy 16 napra rá fog meghalni. A 14-ik napon arra kérte Shuklát hogy hívja be az öccsét, akivel 40 éve nem beszéltek. A 16-ik napon megjelent a testvére, akitől Mishr azt kérte, hogy bocsásson meg, és bontsa le a falat. Mindketten sírtak, majd pár perc után Mishr megnyugodott, és örökre lecsukta a szemét. A lelke készen állt, hogy elhagyja a testét. Shukla ezért azt tanácsolja, hogy halálunk előtt minden konfliktust igyekezzünk lezárni, elintézni.

2. Egyszerűen élni

Érdekes volt megfigyelni, hogy utolsó órájukban a gazdag emberek is felhagytak az ínyenc ételek fogyasztásával, és az egyszerűséget választották mindenben. Akkor miért élnénk fényűzően, ha kevesebb pénzből, egyszerűen is lehetne? – kérdi Shukla.

3. Ne figyelj az emberek negatív tulajdonságaira

Shukla úgy tartja, hogy minden emberben van jó és rossz. De miért a negatív dolgokkal foglalkozunk, ha a jót is észrevehetnénk. Inkább koncentráljunk azokra az emberi tulajdonságokra, amelyek pozitívak. Ezzel sokat javíthatunk közérzetünkön, életminőségünkön.

4. Tudj segítséget kérni másoktól

Lehet, hogy erősebbnek tűnsz, ha mindent egyedül intézel, de ezzel megfosztod magad attól, hogy új dolgokat tanulj másoktól. Shukla úgy hiszi, hogy segítenünk kell egymásnak, és tudnunk kell segítséget kérni, ha rászorulunk.

5. Találd meg a szépséget az egyszerű dolgokban

A kritikus, egoista, büszke emberek csak nehezen tudják felfedezni az egyszerű dolgokban a szépséget, mert őket legtöbbször csak egy dolog érdekli: a vagyon, a pénz, a külsőségek. Egy hangban, egy virágban, egy gesztusban nem látják meg a jót.

6. Az elfogadás egyenlő a felszabadulással

Csak akkor válhatunk szabad emberré, ha elfogadjuk magunkat, az életünket, érzelmeinket. Ha ez nem megy, akkor mindig is valamilyen korlátok közé leszünk szorítva. Mikor eljutunk oda, hogy elfogadjuk azt a bizonyos dolgot, érzést, stb, és nem tagadjuk, na akkor válunk szabaddá és erőssé.

7. Fogadjunk el mindenkit egyenlőnek, és ezzel máris könnyebb lesz az életünk

Shukla elismeri, hogy nagyban megnehezítette volna az életét, ha a “vendégeit” megkülönböztette volna, akár társadalmi, faji, vagy szexuális beállítottság szempontjából. A kategorizálás senkinek sem hasznos, sőt ártalmas dolog. Könnyítsük meg a saját életünket, és mindenkit kezeljünk egyenlően.

8. Ha tudod a célodat, kezdj el dolgozni rajta

Sok ember tudja, hogy mit szeretne csinálni, mégsem tesznek egy lépést annak érdekében. Ezen változtatni kell, ha jobb életet szeretnénk magunknak.

9. A szokás értékké válik

Shukla azt tanácsolja, hogy vigyázzunk és fejlesszük a jó szokásainkat. Ez olyan, mint az edzés: ha szeretnénk nagyobb izmokat, akkor meg kell dolgoznunk a sikerért. A lelki befektetés mindenképp megtérül.

10. Azt tanulj, amit szeretnél

Rengeteg lehetőség közül választhatunk, csak arra kell odafigyelnünk, hogy mit érzünk a lelkünk mélyén, és aszerint döntsük el, hogy mit akarunk tanulni, miben akarunk sikereket elérni. Szerezz tapasztalatokat, kísérletezz és halld meg a szíved szavát.

11. Ne az emberekkel szakítsd meg a kapcsolatot, hanem a negatív gondolatokkal

Vannak esetek, mikor eltávolodunk szeretteinktől, barátainktól. Ennek oka sokszor a fejükben élő negatív gondolatok, a kommunikáció hiánya, és az ebből adódó konfliktusok. Shukla szerint a válás nem azért történik meg, mert gondunk van a másik emberrel, hanem mert olyan gondolatok fogalmazódnak meg a fejünkben, amelyek ellenszenvet váltanak ki a környezetünkből.

12. Jövedelmünk 10 százalékát fordítsuk a spiritualitásra, a jó dolgok támogatására

Shukla szerint lelkünk akkor érzi jól magát, ha valami jó cselekedett hajtunk végre. Bárkinek segíthetünk, szüleinknek, gyermekünknek, a szomszédnak, vagy egy hajléktalannak, csak tegyük mindezt szívvel és lélekkel.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek