A keloidnak nevezett bőrbetegség voltaképpen akkor alakul ki, mikor egy seb gyógyulásnak indul, azaz beforr, ilyenkor úgynevezett érdús sarjszövet is képződik. Ez a későbbiekben burjánzásnak indul, egyre nagyobb bőrfelületen terjed el, de nem daganatos betegség, inkább esztétikai szempontból kellemetlen, vagy pedig, ha olyan részen alakul ki, mint mondjuk a lábfej, akkor a cipőviselésekor lehet kényelmetlen.
Ha szeretnénk természetes módszerekkel megszabadulni ezektől a hegektől, akkor próbáljuk ki az alábbi tíz praktika egyikét, vagy akár az összest.
1. Citromlé
A citrom levében rengeteg a C-vitamin és az antioxidáns. Hatásosan lehet kezelni a forradásokat, és a keloidos hegeket is. Egy darab vattára csepegtessünk pár cseppet a citromléből, majd tegyük a problémás bőrfelületre 30 percig. Ezután öblítsük le.
2. Mustárolaj
A mustárolaj azért hatásos a keloidos forradásokkal szemben, mert gombaölő anyagokat tartalmaz. Naponta három alkalommal helyezzük mustárolajas borogatást a sebhelyre.
3. Almaecet
Az almaecet elsősorban a keloidos heg vöröses színét mérsékli és annak méretét is képes csökkenteni. Egy kevés almaecetet tegyünk a bőrre, óvatosan masszírozzuk el, hogy könnyebben felszívódjon.
4. Fokhagyma
A fokhagyma megállítja a keloidos heg további burjánzását. Vágjunk félbe egy cikk fokhagymát, azzal dörzsöljük be a bőrt, de használhatunk fokhagyma olajat is. Hagyjuk 10 percig hatni, majd öblítsük le.
5. Szódabikarbóna
A szódabikarbóna egy rendkívül hatékony bőrradír, az elhalt hámréteget nagyon könnyen eltávolítja. Keverjünk össze 3 adag hidrogén-peroxidot egy adagnyi szódabikarbónával, készítsünk pasztaszerű krémet, majd tegyük rá a keloidos hegre, ezzel elősegítve a gyógyulást.
6. Aloe vera
Az aloe vera bőrgyógyító, gyulladáscsökkentő, és remek hidratáló hatású. Tiszta vízzel mossuk meg a keloidos heget, majd tegyünk rá friss aloe vera gélt.
7. Levendula olaj
A levendula olaj remek bőrfiatalító és elősegíti a sebhelyek eltüntetését. Regenerálja a bőrsejteket, így a hegesedés idővel megszűnik. Pár csepp levendula olajat masszírozzunk be a forradásba.
8. Szantálfa és rózsavíz
A szantálfa remekül revitalizálja a bőrt, a rózsavíznek pedig üdítő hatása van. Ebből a két alapanyagból keverjünk ki krémet, ezt vigyük fel a hegre, egész este tartsuk magunkon, reggel pedig öblítsük le tiszta vízzel.
9. Méz
A méz is hidratálja és meggyógyítja a túlburjánzott sebhelyeket. Organikus mézzel kenjük be a keloidos sebhelyet, ez beindítja a vérkeringést és az elhalt sejtek lerakódását is megakadályozza.
10. Bentonit
Keverjünk össze egy teáskanál rózsavizet, egy teáskanál citromlevet és egy teáskanál bentonitot. A pasztaszerű anyagot vigyük fel a sebhelyre, óvatosan dörzsöljük be, hagyjuk, hogy rászáradjon a bőrre, majd kenjünk rá újabb réteget. Hagyjuk rajta 10–15 percig, majd hideg vízzel öblítsük le.