Földünk négy rejtélyes helyszínét mutatjuk ma be nektek.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
A Pokol kapuja
Egy üzbegisztáni kisváros mellett található az a rejtélyes üreg, amelyet a helyiek csak “Pokol kapuja”-ként neveznek. A megnevezés nem légből kapott, ugyanis egy geológus csoport fúrásokat eszközölt miközben földgázt kerestek, és így leltek rá a földalatti üregre. Miközben egyre lejjebb és lejjebb fúrtak, egy gázzal telt kamrában találták magukat, amelynek mélységét nem tudták mai napig felbecsülni, de a gyúlékony gázat sikerült véletlenül begyújtaniuk. A lángok több mint 35 éve csapnak a magasba megállás nélkül.
Oroszország rejtélyes földalatti járatai
Egy oroszországi erdőben idegen eredetű földalatti járatokat, furatokat találtak a ‘80-as években. A rejtélyes a dologban, hogy az erdő annyira sűrű és járművekkel megközelíthetetlen, hogy érthetetlen miért hatalmas méretűek a vájatok. Se autó, se szekér nem tudja megközelíteni a helyszínt. A kutatók, akik lejártak a járatokba, egyszerűen semmit sem találtak: se falfestés, se temetkezési nyomok, se tárgyak, se semmilyen emberi jelenlétre utaló nyomok. Funkcionalitása mai napig ismeretlen.
A Pokol szája
1962-ben egy kisebb tűzvész pusztított Pennsylvániában. A felszínen ugyan a lángokat sikeresen elfojtották, de szerencsétlen módon a település alatt a hatalmas kőszén réteg tovább lángolt éveken keresztül, és 1984-ben a fölötte található kisvárost evakuálni kellett az életveszélyes viszonyok között. A város ma már egy elhagyatott, elsivatagosodott szellemváros, és még mindig nem aludt ki a szénréteg.
A Keresztek Hegye, Litvánia
A hely érdekes módon nem egy keresztény temető, mégis 50 ezer kereszt csipkézi. A helyet rejtélyessé tevő babona szerint aki keresztet helyez el a hegyen, annak az életben szerencséje lesz. A szóbeszéd szerint a hagyomány már akkor létezett, amikor Oroszország még nem vette fel a kereszténységet, és Litvánia pogány hagyományokat tisztelt.