Főként télen szembesülhetünk ezzel a problémával, mikor úgy érezzük, hogy a lábfejünk jéggé fagyott, hiába van a lakásban meleg, és két zokniban, bundás házi papucsban járkálunk fel s alá.
Ha már szinte bármit kipróbáltunk, hogy felmelegítsük a lábunkat, de semmi sem használt, akkor az alábbi 6 módszer valamelyike biztosan segíteni fog.
1. Hordjunk természetes alapanyagokból készült lábbeliket
A műanyagból készült zoknik, harisnyák és házi papucsok fokozzák az izzadást, emiatt kihűlnek a végtagok, és folyamatosan hidegek maradnak, míg nem szerzünk be természetes anyagokból készült termékeket.
2. Fogyasszunk kellő mennyiségű vizet, folyadékot
Ez azért fontos, hogy beinduljon a vérkeringésünk, hiszen ha a véráramban nincs elég víz, akkor lassul a keringés. Télen érdemes forró teákat, legalább 1–1,5 liter vizet fogyasztani, valamint csökkentsük a koffein-tartalmú készítmények ivását, mert ezek összehúzzák a vérereket.
3. A meleg ételek is segítenek
A fokhagymás, olívaolajjal készített ételek a vörös bor és az E-vitamniban gazdag zöldségek és gyümölcsök is segítségünkre lehetnek. Nagyon hasznos ilyenkor az egészséges olajokat tartalmazó dió is, naponta legalább 6 darab dióbelet érdemes elrágcsálni. A fahéjas gyömbérrel és a tökmaggal is hatásosan felmelegíthetjük lábainkat.
4. Hideg-meleg vízes fürdő
Engedjük a lábfejünkre meleg vizet, majd utána gyorsan hideget. Ez a hőingadozás beindítja a vérkeringést.
5. Ne használjunk minőségtelen szappanokat, tusfürdőket
Ezeket helyettesítsük természetes összetevőkből készült termékekkel. Egy tálba tegyünk bele egy csalángyökeret, és pár levelet, majd forraljunk fel 5 liter vizet, és öntsük rá, majd tegyük bele a lábainkat a “főzetbe”. Ha heti 2–3 alkalommal megismételjük a procedúrát, nem fog hideg lábakkal indulni a nap.
6. Forró lábmasszázs
Egy műanyag flakont töltsünk meg forró vízzel, és jól csavarjuk rá a kupakot. Tegyük le a földre, majd mezítláb görgessük kicsit. Ez a módszer is biztosan kiolvasztja a jéglábakat.