HolotropikumAlternatív gyógyászatMiért érdemes minden reggelünket egy kis adag kókuszecettel indítanunk?

Miért érdemes minden reggelünket egy kis adag kókuszecettel indítanunk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon és a Google Hírek-en!

Sokszor hallottunk már kókuszvajról, kókuszvízről, kókuszolajról, viszont most itt a legújabb szenzáció, a kókuszecet, amiről kétlem, hogy mindennap hallanál. Ennek ellenére a kókuszecet hihetetlen gyorsasággal hódította meg a reformtáplálkozás híveit, az alternatív gyógymód alkalmazóit, hiszen számtalan jótékony hatása van az emberi szervezetre nézve.

Miért érdemes minden reggelünket egy kis adag kókuszecettel indítanunk?

Az előbb említett, kókuszból készült dolgokkal ellentétben a kókuszecetet nem a gyümölcs fehér húsából nyerik, hanem a kókuszfa friss hajtásaiból. A fiatal hajtások enzimekben, tápanyagokban és ásványi anyagokban gazdagok. Az ázsiai, illetve az indiai konyhában már régóta használják, viszont a nyugati világot még csak most kezdi meghódítani gyógyhatásai miatt.

Lássuk is milyen jótékony hatásokkal rendelkezik a kókuszecet!

1. Természetes probiotikum forrás

A probiotikumok elengedhetetlenek a normál felszívódás és emésztés folyamataihoz. A kókuszecetben található probiotikumok stimulálóan hatnak a gyomor és a belek mozgásaira, ami megkönnyíti a táplálék megemésztését. A probiotikumok segítségünkre lehetnek hasmenés, laktóz intolerancia vagy egyéb gyomorpanaszok esetében, ráadásul tanulmányok bizonyítják, hogy megőrzik a húgyutak egészségét, enyhítik az ekcéma tüneteit és fenntartják a száj egészséges higiéniáját.

2. Rendkívül gazdag tápanyagokban

A kókuszfák mind vulkanikus talajban találhatóak, amelyről köztudott, hogy vitaminokban, ásványokban és tápanyagokban gazdag talajtípus. A kókuszfa fiatal hajtásai vasat, magnéziumot, rezet, foszfort, ként, cinket és káliumot is tartalmaznak. Ezek az ásványok nélkülözhetetlenek az elektrolit-háztartásban, elősegítik a vér oxigén szállítását, tápanyagokkal látják el az izom- és idegrendszert, erősítik az immunrendszert és normalizálják a szívritmust.

3. Kiváló aminosav forrás

A kókuszfa friss hajtásai kilencféle aminosavat tartalmaz, ami szinte hihetetlen. Az aminosavak olyan esszenciális savak, melyeket a szervezet nem képes előállítani, ilyen az izoleucin, hisztidin, leucin, lizin, metionin, treonin, tripofán, és valin.

4. Alacsony a glikémiás indexe, ezért cukorbeteg barát

A kókuszecet glikémiás indexe 35, ami jó hír a diabéteszesek számára. A glikémiás index az alapján sorolja be az ételeket egy 0-től 100-ig terjedő skálán, hogy az adott étel mennyire gyorsan növeli meg a vér glükóz tartalmát. Az 55 alatti ételek lassabban emésztődnek és szívódnak fel, ami nem terheli meg annyira az érrendszert, és a veséket.

5. Felveszi a harcot a fertőzésekkel és a betegségekkel

Mint azt már említettük, a kókuszecet káliumban gazdag, ami segít felszívni és eltüntetni a sebeknél jelentkező váladékot. Ecet révén megelőzi a bakteriális fertőzéseket, és magas C vitamin tartalma támogatja az immunrendszert. Antiszeptikus hatása segít fertőtleníteni az apróbb sebeket és vágásokat.

Annak ellenére, hogy az ára drágább, mint a megszokott eceteké, érdemes kipróbálni, mert számtalan gyógyszer hatását helyettesíthetjük vele természetes módon. Viszont fontos azt kihangsúlyozni, hogy ha vérnyomás szabályozó gyógyszereket szedünk mindenképpen konzultáljunk kezelőorvosunkkal a kókuszecet fogyasztásának megkezdése előtt.

Legfrissebb

Hirdetés

Aktuális kedvencek

Ez is tetszeni fog

Kapcsolódó cikkek