A rohanó életmód, a sok kapkodás és időhiány bizony kikezdi az emberek memóriáját. Annyi a dolgunk manapság, hogy egyszerűen képtelenek vagyunk észben tartani mindent. De egy kis odafigyeléssel ezen segíthetünk.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
A rendszeres pihentető alvás, testmozgás és helyes étkezés segít abban, hogy a memóriánk hosszú távon se hagyjon cserben, az időskori elbutulás kockázata is csökkenthető.
Az emberi agy a 21. életkorban van a legjobb formában, ami sajnos csak pár évig tart, hiszen 27 éves kor után már az állapota romlani kezd, mondhatnánk úgy is, hogy elkezd öregedni.
Igyunk hideg limonádét lapszus ellen
Eleve a szervezet kiszáradása zavartsághoz, memóriagondokhoz vezethet, ezért nagyon fontos a megfelelő folyadékbevitel. Készítsünk limonádét, és hűtve fogyasszuk. Mérsékelten igyunk alkoholt, a férfiak esetében napi két pohár, a nőkénél egy pohár bor megengedett.
Mértékkel fogyasszunk csokit, cukrot, koffeint
Az étrendünkbe zsírszegény ételeket és vitaminokban gazdag élelmiszereket illesszünk be. Kerüljük a kémiai adalékanyagokat tartalmazó termékeket, mert ez is kihathat az agyműködésre, a memóriára. Tanulmányok szólnak arról, hogy az alkohol, a cukor, a koffein, a sütemények, kekszek, a kenyér és még a túró túlzott fogyasztása is memóriazavarokat okozhat. A szakértők azt tanácsolják, hogy a reggelizést ne mellőzzük, együnk könnyen emészthető ételeket, amelyek szinten tartják a vércukrot. Érdemes több halat is fogyasztani, hiszen a bennük lévő olaj serkenti az agyműködést.
Napi 7–9 óra alvás
Nagyon fontos, hogy naponta legalább 7 vagy 9 órát tudjunk aludni, hiszen ilyenkor regenerálódik az agyunk, ekkor rendszereződnek a gondolatok.
Mozogjunk rendszeresen
A fizikai testmozgás is jó hatással van az agyműködésre, hiszen a sport, a kondizás serkenti a vérkeringés és ezáltal az agyhoz is több oxigén jut el. A mozgással csökkenthető a stressz is, és jót tesz azoknak is, akik netán depresszióra hajlamosak, hiszen ezek az egészségügyi kockázatok negatívan befolyásolják a központi idegrendszer teljesítményét.