2011-ben az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is elismerte, hogy a mobiltelefonokból kiáramló sugárzás rákkeltő hatással rendelkezhet, és növelheti az agydaganatok kialakulásának számát a világon. Egy átfogó vizsgálat kiderítette, hogy főként azokat a személyeket fenyegeti az agydaganat, akik 10 éven keresztül, átlagosan naponta 30 percet használták a mobiltelefonjukat.
Mit lehet tenni?
Akik ezt a cikket el fogják olvasni, biztosan nem dobják ki rögtön a készülékeiket, hiszen ma már a mobiltelefon az életünk szerves részét képezi. Annyit viszont tehetünk, hogy fülhallgatót vásárlunk, és azt csatlakoztatva a készülékhez, telefonálunk. A lényeg, hogy minél messzebbre kerüljön a létfontosságú szerveinktől a telefon.
Ha szabadságunkat töltjük, és nem zavar sem a főnökünk, sem pedig a család, nyugodtan kapcsoljuk ki a készüléket, így a sugárzás mértéke is kisebb lesz.
Ha muszáj állandóan telefonközelben lenni, akkor vannak olyan élelmiszerek, amelyek bizonyos védelmet nyújtanak a káros sugárzással szemben. Ilyen a propolisz is, amely vese-, szív- és retinavédő hatóanyagokat tartalmaz, ugyanis ezeket a szervek reagálnak a legérzékenyebben a sugárzásra.
A másik hasznos dolog a melatotnin nevű, azaz az alvást szabályozó hormon. Képes megvédeni a radioaktív sugárzástól is, így nagyon fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás.
A zöld teában lévő hatóanyagok is rendkívül hasznosak, erős antioxidánsokat és polifenolokat tartalmaz, amelyek megvédik a sejteket a sugárzástól.
A Gingko Biloba fa levele nemcsak azért jó, mert erősíti az agyműködést, a memóriát, hanem ellenállóbbá is teszi az agysejteket a rákkeltő sugarakkal szemben.