A gyomorban fontos, hogy megfelelő mennyiségű és erősségű sav legyen, mert enélkül a táplálékok lebontása, és felszívása nem mehetne végbe. Az évek múlásával a gyomorsav mennyisége csökken, és ez viszont emésztési nehézségeket okoz majd, de olyan tünetek is jelentkezhetnek, mint a reflux, a gyomor- és bélgyulladás, vagy éppen bőrproblémák.
A gyomorsav csökkenésével erősödik a savkoncentráció is, így ahhoz, hogy megszüntessük a problémát, ki kell egyenlítenünk a gyomorsav pH-szintjét.
Fogyasszunk Manuka mézet
Ez a csodaszer Új-Zélandról származik, és bizonyítottan erős antibakteriális hatóanyagokkal rendelkezik. Ez azoknak tesz jót, akiknél a vékonybélben a kevés gyomorsav miatt, elszaporodnak a káros baktériumok, és egy sor kellemetlen tünetet okoznak. A Manuka méz ezeket a kórokozókat pusztítja el. Reggelente, éhgyomorra kell egy kanállal bevenni belőle, és ezzel megelőzhetjük, illetve kezelhetjük a gyomorfekélyt, ugyanakkor ismét helyreállítja a gyomorsav termelődését, valamint a pH-egyensúlyát is.
Fogyasszunk almaecetet
Az almaecet is remekül kiegyenlíti a gyomorsav pH-szintjét. Fontos, hogy étkezések előtt keverjünk egy kanállal bele egy pohár vízbe, és azt igyuk meg. Tehetünk bele kevés mézet is.
Próbáljunk ki emésztőenzimeket
A gyógyszertárakban kaphatóak ezek a gyógykészítmények, amelyek szabályozzák a gyomorsav-szintjét. Legtöbbször étkezések előtt kell bevenni 1–2 tablettát, akár almaecetes vizel is lenyelhetjük.
Rágjuk meg jól az ételeket és fogyasszunk kis adagokat
Ez a praktika, vagy tanács inkább már az életmódbeli változások fejezethez tartozik. Érdemes alaposan megrágni az ételeket, erre érdemes időt szakítani, mert a rohanó világ miatt az emberek alig párat rágnak és máris nyelik le a menüt, és később csodálkoznak, ha gyomorfekélyt állapít meg az orvosuk. Érdemes 30-szor is megrágni a finomságokat és utána szabad csak lenyelni.
Egy másik hasznos dolog, hogy kis mennyiségű táplálékot fogyasszunk el egyszerre, ezáltal elkerülhetjük azt, hogy a gyomrunkat leterheljük. Érdemes pár napos böjtöt is tartani, ami szintén hozzájárul az egészséges emésztés megőrzéséhez.