A Mikulásvirág a decemberi hónap talán legkedveltebb cserepes virága. Adventkor, karácsonykor, na és persze a Télapó érkezésekor a legtöbb otthonban ott piroslik a Mikul’sávirág, jelezve az ünnep közeledtét.
Azonban a legtöbb helyen, a nem megfelelő gondoskodás miatt, elég rövid életű lesz. Ha szereti a helyet, a Mikulásvirág levelei, egészen tavaszig piros színűek maradnak. Tavasszal át lehet ültetni egy nagyobb cserépbe, majd május-júniusban vissza kell vágni a hajtásokat, így őszre ismét vörös színű leveleket fog hajtani a növény.
A Mikulásvirág gondozása
Sokan egyszerűen kidobják a Mikulásvirágot, ha elveszti piros színű leveleit, és helyette zöldeket ereszt. Ez viszont nagy hiba, mivel ezt a díszes növényt akár több éven keresztül is lehet majd csodálni.
A Mikulásvirág nem túl igényes, például öntözés nélkül akár egy hétig is elvan, de azért a legjobb az, ha naponta egy kevés vizet töltesz a földjére, mert úgy tud fejlődni igazán. A téli hónapokban 15 Celsius fok alá nem csökkenjen a levegő hőmérséklete a helyiségben, ahol a növény van.
A Mikulásvirágnak is szüksége van téli pihentetésre, ezért február-márciusban egy csendes, viszonylag hűvös helyre kell tenni, hetente kétszer elég öntözni, és a tápozást is fel kell függeszteni. Májusban érdemes a hajtásokat megkurtítani, majd nyáron mehet ki a teraszra, tornácra, félárnyékos hely remek neki.
A Mikulásvirág Közép-Amerikából származik, az aztékok foglalkoztak először a növény termesztésével, és meg voltak győződve arról, hogy lázcsillapító hatással rendelkezik. Később, az évszázadok során világszerte elterjedt.