Vajon lehetetlen „megparancsolni” az agyunknak, hogy kicsit pezsdítse fel az immunitásunkat egy esetleges tumor esetén? Kutatók szerint ez már megvalósítható, mégpedig úgy, hogy manipuláljuk az agy jutalmazási rendszerét.
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott
Prof. Asya Rolls, a Haifa-i Orvosi Egyetem professzora elárulta, hogy „Létezik kapcsolat az egyén érzelmi állapota és a daganat között, de ez leginkább a negatív érzelmekre épít, mint amilyen a depresszió vagy a stressz…”
Kollégáival azon feltevés mentén indították el kutatásaikat, hogy ha az agy által feldolgozott negatív érzelmeink fizikai síkon akár daganat formájában is megmutatkozhatnak, akkor mi a helyzet a pozitív érzelmekkel? A pozitív érzelmek képesek támogatni a szervezet immunrendszerét, hogy felvegye a harcot a betegségekkel szemben?
És a válasz igen. Az agy jutalmazási folyamatokért felelős funkciója akkora mennyiségű dopamint képes felszabadítani, amivel serkenteni lehet a szervezet immunsejtjeinek védekező tevékenységét. Ez az egész folyamat kihat a központi idegrendszerre is, hiszen az immunitást az idegrendszer is nagyban felügyeli.
Ezt már olvastad? Lenyűgöző felfedezés a rák valódi okáról: meggyógyulhat a beteg, ha megérti betegsége okát
Prof. Rolls szerint „Ha mesterségesen aktiváljuk az agy jutalmazásért felelős területét, akkor annak az idegrendszerre kifejtett hatása révén, serkenthetjük az immunrendszer aktivitását is.”
Ez a tudományos előrelépés alapjaiban formálhatja át a daganatos betegségek kezelési folyamatát.
„Minden ember másként reagál, ezért elegendő információt kell begyűjtsünk ahhoz, hogy teljes mértékben meg tudjuk érteni ennek a mechanizmusnak a gyógyító erejét.” – összegezte Prof. Fahed Hakim, a kutatócsoport egyik munkatársa.