A társas kapcsolatok nagyon fontosak az emberek életében. Barátokra szó szerint szükség van, akikkel beszélgethetünk bármilyen témában, már pusztán attól jobb kedvünk lesz. A barátságoknak akkor sem muszáj véget érniük, ha valamelyik fél más városba, netán országba költözik.

1. Írjunk levelet
Van, amikor egyszerűen jó érzés leülni a számítógép, vagy egy üres fehér lap elé, és teleírni mindenfélével, ami velünk történt. Az emailezés egyszerűbb, de a hagyományos levelezésnek még mindig van varázsa. Ragasszunk a levélbe képeket, egy kedvenc idézetet, de a barátunk kedvenc csokijából is küldhetünk két kockát. Biztosan örülni fog és viszonozza majd valami hasonló érdekességgel.
2. Használjuk a technikai újdonságokat
Ma már annyi közösségi oldal, program áll rendelkezésre, hogy szinte úgy érezhetjük, hogy a barátunk ott van a másik szobában, nem pedig több száz, vagy ezer kilométer távolságra. Írjunk aranyos üzeneteket, beszélgessünk mindenről, amiről akkor is szót ejtenénk, ha szemtől szembe ülnénk egymással.
3. Találkozzunk útközben
Mindenképp érdekes és jó hatással van a baráti kapcsolatokra, ha mondjuk megszervezzük azt, hogy találkozzunk a nyári pihenőszabadság idején ugyanabban a szállodában. Foglaltassunk szobát egymás mellé. Jó buli lesz.
4. Tévézzünk „együtt”
Azért, mert a másik egy távoli városban él, még nem kell lemondani a korábban megszokott közös tévé-, vagy sorozatnézésekről. Ez is jó alapja lehet egy baráti kapcsolatnak, hiszen mindig lesz valami téma, amiről lehet beszélni.
5. Maradjunk kíváncsiak
Ha nem is lehet olyan gyakran találkozni barátunkkal az interneten, vagy telefonon, mint élőben, fontos, hogy kíváncsiak legyünk a másikra, hiszen ha ez nincs meg, akkor úgy érezheti a másik fél, hogy már nem érdekes számunkra. Kérdezzünk, érdeklődjünk, hogy mi történik az ő háza táján.
6. Lepjük meg
Elküldeni neki postán egyik kedvenc gyerekkori könyvét, cd-jét, egy kedvenc virágját szárítva, ez nagyon jó hatással lehet a barátságra, hiszen elmélyíti, megszépíti a kapcsolatot.
7. Hívjuk fel, ha szomorú
A jó barátot elsősorban a bajban ismerhetjük meg, ezért ha kapunk egy üzenetet, amiben azt írja, hogy bánatos, akkor ne habozzunk, hívjuk fel, hogy mondhassa el, érezze, hogy ha nem is vagyunk fizikailag mellette, de a távolból lelkileg támaszra lelhet.