Ahogyan a vízcsapok esetében, úgy az emberi szervezetben is úgy lehet megakadályozni az erekben, vezetékekben képződő lerakódások felhalmozódását, ha megfelelő mennyiségű vizet fogyasztunk, ezáltal növelve a vizeletkiválasztást, így például a vesékben kisebb lesz a homok és a kő kialakulásának esélye.
Fontos az is, hogy csökkenteni kell az elfogyasztott sómennyiséget, és olyan étrendek követése is ajánlott, amelyek a vese egészségének megőrzését szolgálják.
Vannak csodás gyógynövények is, amelyek a réteinken teremnek, és szintén védenek a vesebántalmaktól. Ilyen a cickafark, a mezei zsúrló, a meggy és a cseresznye szára, a kukoricabajusz, a nyírfa levele, vagy éppen a csalán. Az ezekből készített főzetekkel elejét vehetjük a vesebetegségeknek.
Készítsünk főzetet kukoricabajuszból
A kukoricabajusz főzetnek vízhajtó hatása van, köszönhetően az ásványi anyag tartalmának, különösen a káliumnak és kalciumnak. Ez a tea fogyasztása különösön azoknak ajánlott, akiknél már kialakult a vesekő, illetve homok.
A kukoricabajuszból főzött tea gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, ezáltal megszüntethető a húgyútakat érintő betegségek. Azok pedig, akik vese ödémában szenvednek, tegyenek a kukoricabajusz teájukba kevés meggy-, vagy cseresznyeszárat, nyírfa levelet, mezei zsúrlót. Mindegyik hozzávalóból egy kiskanállal kell beletenni a forró vízbe, és naponta 4–5 csészével kell elfogyasztani belőle.
Ezt már olvastad? Problémáid vannak a vesekővel? Íme tisztítsd meg a veséidet természetesen!
Akiknek gyakran gyullad be a veséjük, naponta igyanak meg 3 liternyi mennyiséget ezen gyógynövényekből készült főzetből, hogy beinduljon a vizelekiválasztás. A tea mellett még természetes gyümölcslevek rendszeres ivása is ajánlott.
A felsorolt vesevédő gyógynövényekből macerátum is készíthető. Ebből két evőkanálnyit kell 1 liter vízben feloldani, amit 6–7 óráig pihentessünk, majd után az egészet, egszerre kell elfogyasztani.