Az eredetileg Afrikából származó pálmaolajat már több mint 5 ezer éve használja az emberiség. Ez az egyik legegészségesebb olajféle, amellyel sütni, főzni lehet, mivel nem tartalmaz úgynevezett transzzsírokat, amelyek megbetegíthetik a szívet és a keringési rendszert, de bizonyos rákbetegségek kialakulásáért is felelősek lehetnek.
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott

A vöröses színű növényi olajat a pálmafa gyümölcséből nyerik ki, sajtolás útján. A hideg sajtolással készült olaj egészségesebb, a szívre sokkal jobb hatással van, mint a meleg sajtolási technikával készült pálmaolaj.
A gyümölcs magjából is készítenek olajat, ez még jobb, főként akkor, ha nem hidrogénezett, hiszen gazdag esszenciális zsírsavakban és koleszterint sem tartalmaz, mint a többi főzőolaj. Amennyiben a pálmaolajat 20 foknál alacsonyabb szobahőmérsékleten tároljuk, akkor megszilárdul, de egyáltalán nem kell megijedni ettől, hiszen ha odateszünk egy félkanálnyit egy serpenyőbe, nyomban felolvad, mintha folyékony állapotban öntöttük volna bele.
Akkor sem válik károssá, ha 230 fokig hevítjük az olajat, így a pörkölés során sem bomlanak le mérgező anyagok. Mellesleg azért is ideális a főzéshez, sütéshez, mert semmilyen mellékízzel nem rendelkezik, nem keletkezik utána éget, büdös szag, így az élelmiszerek megőrzik saját ízvilágukat.