Az időváltozás, a légnyomásváltozás, a túlzott cigaretta- és alkohol fogyasztás és a stressz, mind-mind a fejfájás kiváltó okai lehetnek. Ugyanakkor a gyógyszer túladagolás, különösen a koffein alapúak, szintén előidézhetik a fejfájás tüneteit.
Hogy ezeket a tüneteket orvosoljuk, próbáljuk meg első körben a természetes gyógymódok alkalmazását.
Az alábbiakban bemutatunk három fejfájás enyhítésére szolgáló gyógyteát, melynek hozzávalóit bármely gyógynövény üzletben megtalálhatjuk.
Fejfájás elleni tea
Hozzávalók egy adaghoz:
- 1 kiskanál fűzfa kéreg
- 1 kiskanál szárított cseresznye virág és gyümölcs
- 1 kiskanál papsajt
- 250 ml lobogó víz
Elkészítési javaslat:
A hozzávalókat dobjuk a lobogó vízbe, takarjuk le és hagyjuk ázni 10-15 percet, majd szűrés után melegen fogyasszuk el.
Hatása:
A fűzfa kéreg, melyet „természetes aszpirinnek” is neveznek, azonnal hat a fájdalomra. A papsajtnak lazító és gyulladáscsökkentő hatása van. A szárított cseresznye virágját és a gyümölcsöt a kellemes ízéért használjuk, valamint hashajtó hatásáért.
Tea migrén kezelésére
Hozzávalók:
- 1 kiskanál orbáncfű
- 1 kiskanál menta levél
- 1 kiskanál citromfű
- 250 ml lobogó víz
Elkészítési javaslat:
A hozzávalókat beletesszük egy csésze lobogó vízbe, lefedjük, állni hagyjuk 10 percet, majd leszűrjük. A nap folyamán három csészényit fogyasszunk belőle cukor nélkül, melegen.
Hatása:
A menta, lazító és nyugtató hatással bír, a citromfű szintén nyugtat, míg az orbáncfű csökkenti a vérnyomást, nyugtat, gyulladást csökkent és jó közérzetet biztosít.
Szagos müge tea a migrén kezelésére
A nyers növényt összezúzva és a homlokra helyezve, enyhíthetjük vele a migrénes fájdalmakat. A belőle készített teának nyugtató hatása van.
Elkészítési javaslat két adagra:
2 kanál szárított növényt leforrázunk ¼ l vízzel, hagyjuk 60 percig, majd leszűrjük. Naponta 1-2 csészével fogyasszunk el belőle, kortyonként.