A fenyők friss hajtásai tele vannak természetes orvosságokkal. A szirup fertőtlenít, csökkenti a gyulladásokat, nyugtatja az idegeket, enyhíti a hasmenést, védi az ízületeket és vitaminokkal is ellátja a szervezetet.
A fenyőrügyet májusban és júniusban kell gyűjteni, akkor a legjobb, ha már kétujjnyira megnőttek, és sötétzöld színűk van.
A tiszta, hibátlan fenyőrügyeket szedjük le, mossuk meg alaposan, szárítsuk meg teljesen, majd tegyük bele egy befőttes üvegbe, öntsük fel mézzel, zárjuk le és egy hónapon keresztül tároljuk, időnként felrázva kissé az egészet.
Ha elkészült a szirup, akkor torokfájás, felső légúti megbetegedések esetén ajánlott legalább napi 3-4 evőkanállal elfogyasztani a gyógyító nektárból.
Vérszegénység esetén is kiváló gyógyszer a szirup, két héten keresztül napi 2-3 kiskanállal vegyünk be a szirupból, étkezések előtt.
Emésztési panaszokra is kiváló, de enyhíti az epegörcsöket, segít megszüntetni a bélfertőzést, elűzi a puffadást, a hányingert, a hasmenést, az élősködőket, és serkenti az étvágyat. Étkezések előtt 15 perccel kell két kiskanállal bevenni a szirupból. Jót tesz a gyomorfekélyben szenvedőkön is, mivel enyhíti a belső gyulladásokat.
Ezt már láttad? A gyökérkezelések jelentősen megnövelik a krónikus betegségek kialakulását, véli egy amerikai fogorvos!
Ha szellemi fáradtságban, kimerültségben szenvedünk, napi 2 evőkanál szirup felfrissíti a tudatunkat.
Ha megvágtuk magunkat, felhorzsoltuk a bőrünket, a fenyőrügy szirupos borogatás enyhíti a fájdalmat, fertőtleníti a területet, és felgyorsítja a gyógyulási folyamatot.