A fent megnevezett közösségi oldalnak, napjainkban egy milliárdon felüli felhasználója van, ezért nem véletlen, hogy a szakembereket foglalkoztatja a Facebook használók profiljának kutatása. Ugyanis a közösségi oldalon levő profil nagyon sok dolgot elárulhat a felhasználójáról.
A kutatások szerint, azok az emberek, akik súlyos önértékelési zavarral küzdenek, többet használják ezeket a felületeket, többet posztolnak és feszülten várják a külvilág visszajelzéseit. Egy másik tanulmány szerint, a férfiak, átlagban napi 64 percet, míg a nők, 81 percet töltenek a közösségi médiában.
A szolidabb anyagiakkal és alacsonyabb értelmi szinttel rendelkező felhasználók általában több időt töltenek a Facebookon, ugyanakkor ezek az emberek kevésbé boldogak és elégedettek saját életükkel. A felhasználók közel egynegyede kérkedésre használja ezt a platformot, míg az idősebb korosztály az ismerkedésre.
A fiatal generáció 67%-a a tanulmány szerint az unalom elűzése céljából használja a Facebookot.
De mit is árulhat el egy pár profilja számunkra?
Azon párok esetében, ahol a kapcsolatot bizonytalanság jellemzi, a gyakori posztolás figyelhető meg, mellyel igyekeznek önmaguk és a környezetük számára is palástolni a felmerülő problémákat.
Azokat, akik szüntelen posztolnak a napi edzésükről, vagy az elfogyasztott egészséges ételeikről, a narcizmus jellemzi, és a kapott like-ok önbizalmuk növelését szolgálják.
Megfigyelték, hogy a gyengébb idegzettel rendelkező felhasználók többet posztolnak és képesek párjuk fiókjának is az ellenőrzésére. Összességében a tanulmányok rámutattak arra, hogy minél többet posztol valaki, annál inkább jellemzi a bizonytalanság vagy a magamutogatás.