A torma nem arról híres, hogy a világ egyik legízletesebb fűszernövénye, de érdemes bevenni az étrendünkbe, különösen akkor, ha az időjárás szeszélyessé válik.
A gyógynövény ugyanis méregteleníti a szervezetet, baktérium- és vírusölő hatása pedig fél napon át tart. Erős illatát intenzív illóolaj-tartalmának köszönheti. Fő hatóanyaga a mustárolaj, a szinigrin és a glukonnaszturcin nevű glikozidok, de C-vitamin és kálium is található benne.
Antibakteriális hatását a benne található glikozidoknak köszönheti, a mustárolaj pedig fokozza a nyálkahártyák vérellátását, a kálium pedig serkenti a veseműködést. A reszelt tormát ugyanakkor vese- és húgyúti fertőzések, valamint bronchitis esetén is ajánlatos használni, és a felső légutak hurutja esetén a torma és méz keveréke kiváló gyógymód lehet. A népi gyógyászatban a frissen reszelt tormát pakolásként is hatásosan alkalmazzák. A torma csípős illóolajának belélegzése tisztítja a légutakat, ezért sok helyen a tormát az egészség szimbólumának tartják.
Mivel nem tartalmaz zsírokat, erős vizelethajtó, így a fogyásban is segít. Remek ízt kölcsönöz a különböző salátáknak, vagy a sült húsoknak. Aki nem szereti az erős ízét, az fogyassza mézzel, megszelídítve így a tormát.