Ha néha zsibbadni kezd a kéz, az ujjak, vagy a lábfej, a legtöbb ember nem tulajdonít nagy jelentőséget, viszont ha gyakori ez a probléma, akkor nem szabad figyelmen kívül hagyni ezen jelzéseket.
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott
A zsibbadás szinte bármelyik testrészben kialakulhat, legyen szó a vállakról, karokról, egészen a kéz- és lábfejekig, amit majd kínzó görcsök, feszülések is követhetnek.
„A zsibbadás felléphet a karon, alsó karon, a csuklón vagy csak a tenyéren. Ezt kísérheti fájdalom, bizsergés, szúró fájdalom, merevség és gyengeség, éppen ezért nagyon fontos, hogy szakemberhez forduljunk.” – mondja Dr. Cristina Lupu.
Ha valaki gyakran tapasztal hasonló tüneteket, akkor mindenképp ajánlott orvoshoz fordulni a problémával, hiszen a következő betegségek kialakulására van esély:
- Sjogren-szindróma;
- 2-es típusú cukorbetegség;
- B-vitaminhiány;
- szklerózis multiplex;
- Raynaud-betegség;
- Lyme-kór;
- Guillan-Bare szindróma;
Ha a zsibbadás mellett még jelentkezik zavartság, kettős látás, izomgyengeség, vagy szédülés, akkor sürgősen neurológushoz kell fordulni, mert speciális kezelésre van szükség.
A betegség megállapítására egy sor módszer létezik, a vérvételtől kezdve egészen a komputertomográfiáig.
Fontos, hogy nem szabad félvállról venni a zsibbadást, hiszen minél hamarább kezdik meg a kezelést, annál nagyobb az esély a teljes felépülésre.