HolotropikumEzekben az esetekben nem javasolt a must fogyasztása

Ezekben az esetekben nem javasolt a must fogyasztása

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Kevesen tudják, hogy kellemes íz világa mellett, a mustnak rendkívül jelentős a szervezetre gyakorolt jótékony hatása. Van néhány olyan probléma, mint az alacsony immunitás, a szívelégtelenség, vagy a renyhe gyomorműködés, melyeket kimondottan hatásosan lehet vele kezelni.

Ezekben az esetekben nem javasolt a must fogyasztása

Dr. Laura Ene, a KiloStop Klinika táplálkozási szakértő orvosa elmagyarázza, hogy milyen esetben javallott illetve tiltott a must fogyasztása. A must elsősorban a cukorbetegek és a vastagbél problémákkal küzdő betegek esetében nem fogyasztható.

„Akik diabéteszben szenvednek, nagyon kell figyeljenek a napi szénhidrátmennyiség bevitelére, a vastagbél irritációban szenvedők esetében pedig hasmenést okozhat. Mi több, a must általában mosatlan gyümölcsből készül. Ezért fogyasztása nem ajánlatos a várandós nők, a gyenge immunrendszerrel rendelkezők valamint a kisgyerekek esetében sem.” – javasolja a doktornő.

Három módszer arra vonatkozóan, hogyan tartalékoljuk a mustot tartósítószer hozzáadása nélkül!

Fagyasztás

Miután a must leülepedett, húzzuk át üvegekbe, melyek estében, két ujjnyi üres helyet hagyjunk a fagyás okozta térfogat tágulásra. Nem ajánlott a műanyag üvegek használata, mivel módosíthatják a must ízét. Fogyasztás előtt két-három órával vegyük ki a fagyról és tartsuk szobahőmérsékleten. A lefagyasztott must minden esetben megőrzi teljes tápértékét, mivel alacsony hőmérsékleten nem következik be a fermentáció.

Forralás

Egy megfelelő méretű edényben tegyük a mustot forrni. Amikor eléri a 90 C-t levesszük a tűzről, áttöltjük üvegekbe, majd lezárjuk és száraz dunsztba helyezzük két napra. Így megállítjuk a fermentációt és egész télen fogyaszthatjuk a vitamindús gyümölcslevet.

Tormával tartósítva

A friss mustot hagyjuk leülepedni. A tormát lereszeljük és hozzáadjuk a musthoz és állni hagyjuk két hétig. Ez után a mustot üvegekbe húzzuk, ledugaszoljuk és száraz, hűvös helyen tároljuk. Ebben az esetben 10 liter musthoz 100 gr tormát használunk.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek