A mellrák gyakran előforduló betegség az 50 évesnél idősebb nők körében. A 30-40 év közötti nők körében kialakulásának kockázata 1 a 250-hez, míg a 40-50 év közöttiek esetén 1 a 70-hez.
A Natrulanews.com összefoglalta az öt leggyakoribb mellrákkal kapcsolatos tévhitet:
1. A mellrák nem megelőzhető:
az esetek 98 százalékában a mellrák diétával, ételkiegészítőkkel, napozással, testmozgással és helyes táplálkozással megelőzhető,
2. A kemoterápia a legbiztosabb módja a betegség kezelésének:
a kemoterápiának számos mellékhatása van. Hányinger, hajhullás, negatívan hat az agyra, az izmokra, a vesékre és a májra. Számos mellékhatás a gyógyulás után is megmarad. A kemoterápia csökkenti ugyan a tumor méretét, ám sok esetben nagy árat fizet ezért a szervezet.
3. A mammográfia a legjobb módja a diagnózisnak:
10 nőből csupán egy él a mammográfia nyújtotta lehetőséggel. Legalábbis ez derül ki egy dániai kutatásból, amely szerint a mammográfia inkább rosszat tesz, semmint használna. Egy holland tanulmány szerint a mammográfia során kapott sugárdózis is növelheti a mellrák kockázatát azoknál a fiatal nőknél, akik a betegségre való genetikai hajlammal születtek. Számos szakember ugyanakkor arra hívja fel a figyelmet, hogy az ilyen kutatásokat fenntartásokkal kell kezelni, mivel annyi sugárterhelés sem éri a szervezetet a mammográfiás eljárás során, mint tüdőszűrés során.
4. Ha anyám mellrákos volt, én is az leszek:
mielőtt a géneket tennénk felelőssé a rákért, jó tudni, hogy annak fő kiváltó oka az egészségtelen életmód, a kozmetikumokkal, élelmiszerrel, dohányzással a szervezetbe került toxikus anyagok. Ha a családban fordult már elő daganatos betegség, annál inkább érdemes odafigyelni az egészséges életmódra.
5. A napsütés rákot okozhat:
a napsugarak D-vitaminnal látják el a szervezetet, ami az összes ráktípus kialakulásának kockázatát 78 százalékban megelőzi. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy büntetlenül figyelmen kívül hagyhatjuk a napozás szabályait.