Nincs étvágyad, talán kedvetlen vagy és nem esik jól az étel, akár betegség miatt nem megy le egy falat sem a torkodon? Íme pár hasznos gyógynövény, hogy megjöjjön az étvágyad és ezzel az életkedved is.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről

Használható gyógynövények:
Angyalgyökér, aranyvessző, bazsalikom, benedekfű, bengekéreg, borókabogyó, borsfű, borsmenta, cickafarkfű, csomborfű, diólevél, ezerjófű, fodormenta, füstikefű, gyermekláncfű-gyökér, izlandi zuzmó, izsópfű, kálmosgyökér, ürömfű, vidrafű.
Tipp: Teakeverék emésztési zavarok ellen
Teakeverékek:
5-5 dkg borsikafű, bazsalikom, rozmaring, édeskömény keverékéből 2 evőkanálnyit forralunk fel ½ liter vízben. 1-1 csészével fogyasztunk reggel és este. Ez a teakeverék felfúvódás és alacsony vérnyomás ellen is hatásos.
Tárnicsgyökér, kálmosgyökér, ezerjófű, benedekfű, ürömfű, csipkebogyó és koriandermag keverékéből forrázatot készítünk 1 teáskanálnyit számítva 1 csésze vízre, 2 csészével fogyasztunk belőle naponta, fél órával a fő étkezések előtt.
Tipp: Álmatlanság elleni gyógytea
Forrázatot készítünk a virágból, levélből vagy az illóolajat tartalmazó magvakból, ez a leggyakoribb módja a gyógyteakészítésnek.
Főzetet a kéregből, gyökerekből vagy fás részeket tartalmazó keverékből készítünk. A gyógyteát hideg vízzel főni tesszük, és 20-30 percet főzzük. Forrón átszűrjük és a leapadt vizet forró vízzel pótoljuk, amit a szűrőben maradt növényen át öntünk a teába.