Képzeld el, hogy az emberiség egy szervesen összehangolódó egész, az egyének pedig a tudatos vagy kevésbé tudatos sejtek. Minden sejtnek meg volna a maga szerepe a szervezeten belül, akár az emberi test felépítésében és működésében.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről

A sejtek folyamatosan elhalnak és születnek újak. A sejtek szöveteket-szövetségeket, majd szerveket-szervezeteket alkotnak. Ezek mindegyike, kezdve az egyéni sejttől, el egészen a legbonyolultabb szervekig, közelről vizsgálva önállóknak, autonómoknak tűnhetnek.
A valóság azonban az, hogy a szervezet egyetlen sejtje sem tudja igazi szerepét a többitől elszigetelve eljátszani. A sejtek túlzott autonómiája, avagy a sejtek elegósodási folyamata a rákos túlburjánzáshoz vezet. Ez pedig az Egészet veszélyeztetheti.
A különválasztottság mögött ott az együvé tartozás és az egymásért érzett, vállalt és megélt felelősség. Mint felelős sejt, egyetlen gondolatodat sem küldheted az Univerzumba, anélkül, hogy az Egészet egy csöppé ne befolyásolnád. Egyetlen sejt sem pótolhatatlan, viszont a rosszul működőek megbontják a rendet és zavart okozhatnak a rendszerben. Az életfeladat aként is felfogható tehát, hogy találd meg a szerepedet és szolgáld általa az Egészet. Tedd mindezt az Egy törvényei szerint.
Puskás Attila