Steve Miller idegkutató szerint a reggeli kávézásra legalkalmasabb időpont 9:30 és 11:30 óra között van. Az időpont meghatározása azért fontos, hogy a szervezet ne váljon toleránssá a koffeinnel szemben. A kutató állítja, a kávézás is a fájdalomcsillapítókhoz és az antibiotikumokhoz hasonlóan működik, amelyeket csak szükség esetén szabad bevenni. Ellenkező esetben védettség alakul ki a szervezetben.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről

A tudós megjegyezte, nem érdemes akkor kávézni, amikor testünk amúgy is éber állapotban van, mint ahogy egy hétköznapi fejfájás esetén sem veszünk be erős fájdalomcsillapítót. Miller ezért javasolja, hogy ha már napi szinten kávézunk, legalább olyan időpontban tegyük, amikor értelme is van.
A szakember megjegyezte, a vér kortizol koncentrációja és a test ébersége között kapcsolat van. A kortizol koncentrációjának csúcsa 24 óránként váltakozik, 8-9 óra között van a maximumon. Ekkor nem hat a kávé, de 12-13 óra, és hajnali 5:30-6:30 óra között sem. Ellenben 9:30 és 11:30 óra közötti időszak azért a legalkalmasabb a koffein bevitelre, mert a kortizol koncentrációja ekkor csökkenőben van.