Bár a széndioxid kibocsájtásról szóló tudományos érveket sokan alaptalannak tekintik, és mi is cikkeztünk arról a dokumentumfilmről, ami szintén emellett kardoskodik, a Föld biodiverzitása mégis csökkenő trendet mutat.
A biodiverzitás, azaz a Föld faunáját és flóráját kitevő összes élőlények halmaza és sokfélesége, a legújabb kutatások szerint aggasztó mértékben látszik beszűkülni, végső esetben talán genetikai beszűkülést okozva.
Colby Loucks, a WWF (World Wildlife Federation) megőrzési és védelmezési programjáért felelős osztályának igazgatója kifejtette, hogy: “Az erdőket csak pusztítani tudjuk, az erőforrásokat folyamatosan feléljük, és mindezek mellett hatalmas mennyiségű szemetet is termelünk, így nem csoda, ha hamarosan a genetikai beszűkülés jelei lesznek felfedezhetőek az emberiségen”.
A kutatások 2008-ban kezdődtek, és azóta kiderült, hogy az elmúlt 50 évben a Föld energiát tartalékának 50%-át éltük fel, valamint ugyancsak az elmúlt 50 évben a biodiverzitás is 30%-al esett vissza, amiben legkevésbé a mérsékelt égövi élőlények érintettek. A leginkább veszélyben forgó régiók pedig az édesvízi élőlények és növények és a trópusi élővilág szereplői, akik 70%-os becsült veszteséget szenvedtek el.
Végső szóként dr Loucks megemlítette, hogy “elsősorban a hamarosan 9 milliárd főt számláló emberi populáció problémáira kellene hosszútávú és globális élelmezési és energetikai megoldásokat találni”.
Forrás: Discovery News