Kuriózum„Az életemet az irritábilis bél szindróma irányította, aztán 66 évesen rátaláltam egy...

„Az életemet az irritábilis bél szindróma irányította, aztán 66 évesen rátaláltam egy kezelésre, ami megmentett”

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket Facebook Messengeren, a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Miután a betegség hat évtizeden át megnehezítette az életét, Marjorie Bedford végre talált egy kezelést, ami segített neki legyőzni a kellemetlen tüneteket. A nő szerint ez a kezelés valóságos csoda volt a számára.

Amikor Marjorie-nál a hatvanas éveiben diagnosztizálták az irritábilis bél szindrómát (IBS), nem lepődött meg – hiszen egész életében küzdött a tünetekkel. A gyomorgörcsök, a súlyos fejfájás, az étvágytalanság és a hányinger hátráltatta a barátaival való közös programokat, sokszor vonakodott kimozdulni otthonról, és megnehezítette a vendéglátásbeli munkáját is.

A diagnózis azonban még nem hozott azonnali megoldást, sőt, csak még több stresszel járt, miközben kezelések és gyógymódok után kutatott. Aztán abban az évben, amikor betöltötte a 66-ot, talált egy „csodakezelést” ami sokkal elviselhetőbbé tette a betegséggel való együttélést. Ez szinte egyik napról a másikra változtatta meg az életét.

Az IBS kétszer olyan gyakori nőknél, mint férfiaknál, és a leggyakoribb tünetek a krónikus, erős gyomorfájdalom és a rendellenes bélműködés.

Marjorie azért osztotta meg a történetét, hogy felhívja a figyelmet a nőknél jelentkező IBS-re és arra a hihetetlen támogatásra, amelyet akkor kapott, amikor segítségért fordult.
A northumberlandi Marjorie Bedford egész életében gyomorpanaszokkal küzdött, de sokáig nem tudott nevet adni a rendellenességnek, és egyszerűen úgy fogalmazta meg, hogy örökölte édesapja „furcsán működő gyomrát”.

„Beszéltem háziorvosokkal és szakemberekkel, de senki sem volt hajlandó vagy képes nevet adni ennek a betegségnek, egészen a közelmúltig, amikor megtudtam, hogy IBS-em van” – magyarázta.

Körülbelül két évvel ezelőtt Marjorie elkezdte egyre gyakrabban tapasztalni a betegség néha napokig eltartó hullámait. „Nagyon erős fejfájással kezdődik, ami extrém letargiához és gyomorfájáshoz vezet. Néha felpuffadok, vagy székrekedésem van. Ilyenkor nem igazán van kedvem semmihez. Meg kell erőltetnem magamat, hogy mosolyogjak az emberekre, és folytassam az életemet, mintha mi sem történt volna” – magyarázta a nő.

Mint sok IBS-ben szenvedőnek, Marjorie-nak is azt tanácsolták, hogy kövesse a FODMAP-diétát, de azt mondja, hogy ez egyáltalán nem hozott változást. (A FODMAP mozaikszó, ami a „Fermentábilis Oligoszacharidok, Diszacharidok, Monoszacharidok és Poliszacharidok” kifejezésből származik. Ezek olyan nehezen emészthető anyagok, amelyek fokozzák a gázképződést, és gyomor-bélrendszeri panaszokat okoznak. A diéta lényege, hogy időszakosan kiiktassuk a magas FODMAP értékekkel rendelkező élelmiszereket.)

„Az életemet az irritábilis bél szindróma irányította, aztán 66 évesen rátaláltam egy kezelésre, ami megmentett”
Fotó: Marjorie Bedford

„Mindig is változatosan és egészségesen táplálkoztam, sok rostot, friss gyümölcsöt és zöldséget fogyasztottam. Naponta sétálok, és egész életemben hetente kétszer jógáztam” – mondta Marjorie, hozzátéve, hogy a kellemetlen tünetek ennek ellenére nem szűntek, sőt, egyre jobban megviselték.

„Két évvel ezelőtt már nem tudtam, mihez kezdhetnék, amikor úgy tűnt, hogy a tüneteim minden héten egyre rosszabbak lesznek. A háziorvosom nem akart többé fogadni, szinte csak egy szemforgatást kaptam válasznak, amikor felkerestem. A legrosszabb pillanat az volt, amikor az orvosom azt mondta nekem, hogy semmit sem tud tenni értem. Nem tudtam így élni tovább, a betegség teljesen legyengített” – idézte fel a nő.

Amikor Marjorie már mélypontra jutott, felfedezte a The IBS Network internetes oldalát, és felhívta az egyik önkéntesüket.

„Annyi egymásnak ellentmondó információ van, hogy az nagyon ijesztő lehet” – mondta Marjorie. „Beszéltünk a stresszről, a szorongásról, a jógáról és légzésgyakorlatokról, és arról, hogy esetleg egy enyhe antidepresszánsra lehet szükségem.”

Ezzel az információval Marjorie visszament a háziorvosához, aki ezután fel is írt neki egy enyhe antidepresszánst. A módszer bevált, és a nő szinte azonnal jobban érezte magát, amint elkezdte a kezelést, és több hónapig egyáltalán nem jelentkeztek nála a már megszokott tünetek. „Nem voltam depressziós. . Azt mondták, hogy a tabletták elnyomják azokat a jelzéseket, amelyeket az agy küld a bélrendszerbe. Ez teljesen lenyűgöző volt” – magyarázta.

Marjorie idén júniusban tölti a 67-et, és ez volt az első éve, amikor végre úgy érezhette, hogy nem az IBS tünetei irányítják az életét.

Alison Reid, a The IBS Network vezérigazgatója szerint az enyhébb antidepresszánsok alacsony dózisú használata több esetben is hatásosnak bizonyult, mivel a gyógyszer megnyugtatja az érzékeny bélrendszert, de hangsúlyozta, hogy az IBS nagyon egyéni betegség, és nincs olyan kezelés, ami mindenkinél egyformán működne.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek