A Harvard Egyetem kutatócsoportja azt vizsgálta, hogy a napi kétszeri forró csokoládéfogyasztás javítja-e a memóriát és az agyi funkciókat.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
A kutatás alapja a keringés centralizációja, vagyis mikor az agy bizonyos részén aktivitás van, ott a keringés is fokozódik, mert több energiára van szüksége az agynak a feladat elvégzéséhez. Ez a folyamat, úgy vélik, fontos szerepet játszhat az Alzheimer kialakulásában.
A kísérlet során 60 egyént vizsgáltak, átlag életkoruk 73 év volt és egyiknél sem volt semmilyen idegrendszeri betegség. 30 napig naponta kétszer kellett forró csokoládét fogyasszanak illetve nem szabadott a kísérlet során semmilyen más csokoládé származékot fogyasztani. Megvizsgálták a memóriát, az agy feladatmegoldó képességét illetve ultrahang segítségével a vérátáramlást az agy bizonyos területén, a kísérlet elején és végén.
Köztudott dolog, hogy a csokoládé jótékonyan hat a keringésre és a szívműködésre.
Az eredmények azt mutatták, hogy több mint 10 százalékkal javult az alanyok feladatmegoldó és memória képessége és fokozódott az keringés az agy aktív részeiben.
A John Hopkins orvosi iskola egyik vezető neurológusa, Paul B. Rosenberg szerint ez egy mérföldkő, azonban sokkal több kutatás kell ahhoz, hogy bebizonyosodjék a csokoládéról, hogy valóban javítja a vélt funkciókat.