A méz egy rendkívül egészséges természetes táplálék, gyakran hívják folyékony aranynak is. Elsősorban egészségügyi szempontból hasonlítható az értéke a nemesfémekéhez, mivel a méz nagyszerűen megvéd a gombás fertőzésektől, a baktériumok, vírusok támadásaitól, de emellett fiatalít, és hatékonyan veszi fel a harcot még a rákos sejtekkel szemben is.
A bioméz semmilyen folyamaton nem megy keresztül, nem tesznek bele cukrot, nem melegítik fel, nem szűrik át. Éppen ezért a természetes mézben sokkal több értékes tápanyag, vitamin, egészséges zsírsav megmarad, mint a feldolgozott mézekben, így sokkal hatékonyabban lehet küzdeni a betegségekkel szemben.
A méz B- és C-vitaminokban gazdag, de sok ásványi anyag is megtalálható benne: ilyen a cink, kalcium, kálium, magnézium. A biomézzel nagyon formában tarthatjuk az immunrendszerünket, javíthatunk a gyomorműködésen, de természetesen a torokgyulladás, torokfájás ellen is remek gyógyszer.
A vércukorszintet is szabályozza, nyugtatja az idegeket, gombaölő, de véd az influenzától, a megfázástól is, de a veseműködésre is jó hatással van. Akiknek légzési nehézségeik vannak, vagy asztmától szenvednek, olyan probiotikumokat tartalmaz a méz, amelyek segítenek a tünetek enyhítésében.
Emellett sérülések kezelésére is alkalmazható, hiszen megakadályozza, hogy a seb elfertőződjön, elősegíti az új bőrsejtek képződését. Napi 3–4 kanállal fogyasszunk mézet, mert ennél jobb egészségvédő természetes szer nincs is. Akkor se feledkezzünk meg róla, ha éppen teázni készülünk, egy kanál méz teljesen feldobja a tea ízvilágát, energiát adva a fogyasztónak.