Egy 300 fő bevonásával készített kínai kutatás kiderítette, hogy a brokkolilé az eddig ismertnél is jobban tisztítja a vért a méreganyagoktól. Ezt követően első alkalommal fordult elő, hogy egy méregtelenítő receptet nemcsak elfogadott az orvostudomány, hanem javasol is.
A forradalmi számító kutatási eredmények azt is kimutatták, hogy a brokkoli segít semlegesíteni a dohányzás és a szennyezett levegő belélegzéséből a szervezetbe bejutó benzolt. Ez a felfedezés premiernek számít, hisz a benzol az egyik legmérgezőbb rákkeltő anyag.
A brokkoli magas A-, és C-vitamin, valamint folsav, kalcium és rosttartalmának köszönhetően csökkenti a bizonyos típusú daganatos betegségek kialakulásának kockázatát, ilyen például a vastagbélrák. Ugyanakkor kutatások bizonyítják, hogy a brokkolinak a többi káposztafélével együtt jelentős szerepe van a rákos megbetegedések kialakulását megakadályozó étrendben. A kemopreventív anyagok képesek megelőzni, megállítani, illetve akár visszafordítani a daganatok kialakulását.
A brokkoli számos értékes tápanyagot hordoz, ráadásul a többi káposztafélénél könnyebben emészthető formában. 100 g főtt brokkoli 20-30 kcal, illetve 90-120 kJ energiát hordoz. Zsírtartalma mindössze 0,2 g, emészthető szénhidrátja 2 g, fehérjéje 2-3 g, és 3-4 g növényi rostot tartalmaz.
Ásványi anyagai közül említésre méltó a kálium (300 mg fölött), a kalcium (100 mg körül), a magnézium, nátrium, a vas, a cink és a foszfor. A főtt brokkoliban már nincs meg a nyers növény A-vitaminja, de mintegy 90 mg C-vitamint tartalmaz. A nyers növényben B1-, B2-, B6-vitamin és E-vitamin is kimutatható, valamint az A-vitamin provitaminja, a karotin. Gazdag növényi flavonoidokban, indolokban és izotiocianátokban.