A birsalmának remek összehúzó hatása van, így például remekül kezelhető vele a bélnyálkahártya gyulladás, az aranyér vagy a hasmenés is. Ez a különleges gyümölcs javítja az emésztést, és védi a bélrendszert a vírusos fertőzésektől is.
A májnak és a hasnyálmirigynek is rendkívül jó a birsalma, hiszen számos antioxidáns van a gyümölcsben, amely serkenti a máj méregtelenítési munkáját, és erősíti az immunrendszert is. Japánban végzett kutatások szerint a birsalma a hepatitisz vírussal való küzdelemben is nagy segítséget nyújt.
A legjobb, ha lé formájában fogyasztjuk a birsalmát. Amennyiben egy hónapig, mindennap egy litert megiszunk, a májunkat annyira tisztára mossa, mint amilyen korábban sosem volt.
A friss birsalma lé a hasnyálmirigyre is jó hatással van. Naponta háromszor kell meginni egy fél pohárral, amelyet sima almalével vegyítsünk össze. A kúrát három héten keresztül alkalmazzuk.
Az influenzaszezon előtt is érdemes birsalmalét inni, hiszen a felerősített immunrendszerrel közösen képes megvédeni az agresszív vírusoktól is. Ha netán megbetegedtünk, mindennap igyunk 3 alkalommal egy fél pohár gyümölcslét, ami enyhíti a köhögést, a felső légúti panaszokat, légzési nehézségeket.
A birsalma héjából is remek megfázás elleni tea készíthető, amit gargalizálásra is használhatunk torokfájás, mandulagyulladás esetén.
A birsalmának nyugtató hatása van, így az álmatlanságban szenvedőknek is jót tesz, mintahogyan azoknak is, akik feszültek, ingerlékenyek, idegesek. A depresszív tünetekre hajlamosak mindennap egy fél birsalmára tegyenek rá mézet és azt fogyasszák el.