A pszichológusok szerint egy nagyon fontos szabály létezik a gyerekünkkel való kommunikáció tekintetében, melyet minden szülőnek ismernie kellene.
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott
Ez arra vonatkozik, hogy bármikor találkozunk gyerekünkkel, olyan kitörő örömmel és lelkesedéssel tegyük, mintha egy rég nem látott baráttal találkoznánk újra. Ugyanis az a megfigyelés, hogy minden találkozás első három percében mondja el gyerekünk mindazt, ami vele történt azt megelőzően.
Ezért igyekezzünk betartani és maximálisan kihasználni a vele való találkozások első perceit.
Ha a gyerek hazatér az iskolából, szinte minden szülő ösztönösen szemmagasságba kerülve vele karjaiba veszi, átöleli és elmondja, mennyire várta, hogy hazaérkezzen. Vannak olyan ritka esetek is, amikor a szülő a találkozás pillanatában telefonon beszélget, majd kézen fogja gyerekét és tovább telefonálva igyekszenek haza.
Törekedjünk mindig arra, hogy gyerekünk érezze, mennyire fontosak a vele való találkozások, hogy érdekel bennünket, hogyan telt a napja az iskolában. Mindig ezután a beszélgetés után kerüljön csak sor az étkezésre, a tévézésre, vagy egyéb házimunkára.
Tulajdonképpen, nem is az együtt elbeszélgetett három percnyi idő a fontos, hanem az ezek alkalmával kialakuló érzelmi kötődésen van a fő hangsúly. Sokszor néhány őszinte, meghitt, rövid beszélgetés többet ér egy egész egymás társaságában eltöltött napnál.
Napjainkban a megfigyelt adatok szerint, a szülők maximum heti 1,5 órát szentelnek idejükből a gyerekkel való kommunikálásra. Az, hogy mi folyamatosan a saját dolgainkkal vagyunk elfoglalva, nem teszi boldoggá gyerekünket.
A szülővel együtt töltött minőségi időnek nagyon fontos szerepe van a gyerek életében. Igyekezzünk tehát minden kis időt kihasználni arra, hogy gyerekünkkel lehessünk, hiszen oly hamar felnőnek és egy életen át tartó bizalmi és szeretetteljes kapcsolat kezdeteit gyerekkorban kell kialakítunk.