Holotropikum9 ok, amiért a 12 év alatti gyerekeknek nem szabadna mobilt használniuk

9 ok, amiért a 12 év alatti gyerekeknek nem szabadna mobilt használniuk

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Kanadai és amerikai gyerekgyógyászati központok állításai szerint fejlődési rendellenességeket okozhat a gyerekeknél a manuális eszközök túlzott használata. A kutatások szerint a 2 évnél kisebb gyerekeknek sosem szabadna a kezükbe adni mobiltelefont, távirányítót, táblagépet, a 3 és 5 év közöttiek csak napi 1 órát használhatnák ezeket az eszközöket, a 6 és 18 év közöttiek pedig mindössze napi 2 órát.

gyerek-mobil

Jelenleg a gyerekek áltagosan 4-szer, 5-ször többet használják ezeket a készülékeket, mint amennyi megengedett. Itt van most 9 olyan probléma, betegség, amelyet a sok kütyüzés okozhat.

1. Agyi fejlődési rendellenességek

A gyerekek agya elég gyorsan fejlődik, de a sok videojáték, mobiltelefon-használat, internetezés figyelemzavart eredményezhet, amely kihat majd az összpontosításra, a gyereknek így nehézségei adódnak majd a tanulás terén.

2. Mozgási rendellenesség

Az állandó készülék-használat miatt a gyerekek nem mozognak eleget, ez pedig nem csak az izomzatukra, csontjaikra lesz káros hatással, hanem a kognitív képességeikre is. A virtuális világba belemerülő gyerekek könnyen antiszociálissá, szorongóvá, zárkózottá válhatnak.

3. Elhízás

Ezt nem is kell sokat részletezni. A kevesebb mozgás, a kalóriadús táplálkozás miatt a gyerek könnyen elhízhat. Ezért is van az Egyesült Államokban, és a nyugati államokban annyi túlsúlyos gyermek.

4. Alvászavarok

A statisztikai adatok szerint a 9 és 10 év közötti gyerekek, akik esténként is használják ezeket a készülékeket, 75 százalékban tanulási nehézségekkel küzdenek az iskolában, mert keveset alszanak, így az agyuk másnap sokkal fáradtabb.

5. Mentális betegségek

A sok számítógépezés, virtuális játékok egy idő után a függőségtől kezdve viselkedési, pszichés, bipoláris betegségeket okozhatnak. Ez később akár depressziót, szorongást is előidézhet, a legrosszabb esetben az öngyilkosság veszélye is fennállhat.

6. Agresszió

Ezek az eszközök az agyban felerősítik az agresszióra való hajlamosságot, ezt többnyire a durva, verekedős és háborús játékoknak is köszönhető.

7. Demencia

A különböző médiatartalmak károsan hatnak az agyra, főként a koncentráció képességre és a memóriára. Ez pedig idővel az agyi elbutuláshoz vezethet.

8. Függőség

Ezek az eszközök, alkalmazások úgy lettek kifejlesztve, hogy a gyereket folyamatosan a játékra, annak használatára ösztönözzék. Ez egy jól bevált pszichológiai módszer, hiszen például a stratégiai játékok arra buzdítják a gyerekeket, hogy amíg rekordot nem sikerül dönteniük, amíg nem ők a legerősebbek, addig nem elég jók.

9. Sugárzás

Az Egészségügyi Világszervezet is elismeri, hogy például a mobiltelefonok gyakori használata rákkeltő lehet. Létezik ennél jobb érv, hogy miért ne adjuk oda a 2 évesnek a mobilunkat?

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek