A főzés tudománya általában anyáról lányra száll, és az, hogy hogyan kell egy szöget beütni a falba, a dolgos kezű apák tanítják fiaiknak. De azt, hogy milyen apró trükkök léteznek a sütés-főzés és ház körüli teendő könnyebbé tételére, nem biztos, hogy mindig elárulják őseink.
Nézzünk néhány okos praktikát:
1. Hogy ne csípje a szemünk a hagyma aprítás közben, töltsünk a vágódeszkára egy kevés ecetet, majd egy konyhai papírtörlővel dörzsöljük bele a felületbe. Ezután jöhet az aprítás.
2. Ha nem tudjuk kinyitni a befőttesüveg tetejét, vegyünk két vastag gumit, majd egyiket tegyük az üveg tetejére, és a másikat az üvegre. Így jobb lesz a tapadási felület, könnyebben ki tudjuk csavarni.
3. Honnan tudjuk, hogy friss-e a tojás? Tegyük bele egy pohár vízbe, ha feljön az a víz tetejére, akkor már jobb, ha nem fogyasztjuk el.
4. A vágódeszkát hatékonyabban meg tudjuk tisztítani, ha megszórjuk egy kevés sóval, és átdörzsöljük egy fél citrommal, majd ezután öblítjük le.
5. Hogy könnyebben meg tudjuk pucolni a tojást, a vízbe tegyünk egy kevés szódabikarbónát. Ha a víz el kezd főni, vegyük le a tűzről, majd hagyjuk állni a tojásokkal együtt kb. 12 percet, és ezután fogjunk neki hámozni.
6. Ha könnyen magába szívja a cukor a nedvességet és használhatatlanná válik, adjunk hozzá 2 darab mályvacukrot. Ez majd eltávolítja a felesleges nedvességet.
7. Helyettesíthetjük a jégkockát, egy-két szem lefagyasztott szőlővel. Ezt tegyük bele a pohár borba, sokkal ízletesebb, és mégis hideg lesz.
https://www.youtube.com/watch?v=hIfm7QerjRo