A japán Obayashi vállalat szerint 2050-re prognosztizálható az a technikai fejlettség, amikor már civilek is speciális liftaknával mehetnek az űrbe kozmikus pásztázásra.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
A vállalat szerint kevesebb, mint 40 év szükséges ahhoz (a jelenlegi technikai fejlődést tekintve), hogy a már rég a tervező asztalon heverő űr-liftet folyamatosan használható, működő állapotba állítsák. A felvonó több mint 36.000 km magasságba röpíti az utasát, és a jelenkori legnagyobb kihívást egy speciális szénvegyületből készült anyag jelenti, amely 20-szor erősebb az acélnál, és nehezen előállítható.
A felvonó a tervek szerint egy úttal 30 utast lesz képes szállítani, és 7 nap alatt eléri az űrbéli állomását, ahol további napokat tölthetnek az űrturisták.
Az anyagok előállítását és minden hasonlót leszámítva a legnagyobb problémát az jelenti, hogy nincs egyelőre jogi keret arra, hogy valaki is az űrben építkezzen, így ennek megvalósítása még várat magára, de a vállalat vezetői optimistán tekintenek a dologra, és nem hagyják abba a felvonó terveinek továbbfejlesztését.