Kuriózum10 zseniális kérdés, amire eddig soha nem gondoltál

10 zseniális kérdés, amire eddig soha nem gondoltál

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Érdekes kérdések a világról, amelyeken eddig lehet nem is gondolkoztál el!

Időnként mindannyian rácsodálkozunk a világ működésére, és néha különleges kérdések merülnek fel bennünk. Íme, néhány olyan kérdés, amelyre eddig talán még nem kaptál választ, de mindig is foglalkoztatott.

1. Az agy rugalmassága. Korlátlan az agyban lévő információk tárolásának képessége?

Válasz: nem. Mint minden dolog, az agy is véges határokkal rendelkezik. 2,8 x 10 ^ 20 (280 000 000 000 000 000 000) bit nagyságrendű információ tárolására alkalmas. Ha úgy képzeled el az agyat, mint egy videófelvételek tárolására alkalmas szobát, akkor 300 évnyi információt lehet összegyűjteni benne.

2. Nem túl magas a zsiráf bébik elhalálozási aránya, azt figyelembe véve, hogy milyen magasról “esnek le” születéskor?

Válasz: a zsiráfok állva szülnek, ezért a kis zsiráfok születése egy valóságos csoda, és igen látványos akció. A kis zsiráfok ugyanis közel két méter magasságból zuhannak alá. A zsiráfbébi 15 perc múlva már képes lábra állni, ám élete első két hetét mégis inkább a talajon összebújva tölti. 18 hónap elteltével válik az anyjától függetlenné, azonban fiatal korában igencsak ki van téve a húsevő ragadozók támadásának. Csupán 21–49% -uk éri el a felnőttkort, átlagos élettartama a 20-25 év.

3. Miért különleges Malevics fekete négyzete?

Válasz: mert egyszerű és nagyszerű. Ő volt az első, aki ezzel az ötlettel állt elő, és megvalósította. Nem számít, hogy most már bárki megteheti ugyanezt. Ő volt az úttörő, hitt benne, és megtette.

4. Miért érdekes az emberek számára az önarckép?

Válasz: mindenki szereti nézni a saját magáról készült tökéletes képet. Valójában ez az egyik legjobb módszer arra, hogy tudjuk azt, léteztünk itt a Földön.

5. Mire használja az ember a lábujjait?

Válasz: a mozgásra és az egyensúly fenntartására.

6. Hogyan tanulhatjuk meg a konfliktusokat civilizált módon kezelni?

Válasz: nagyon jól kell ismernünk az ellenfelünket, meg kell találnunk az érintett személy gyengeségeit és erősségeit. Ismernünk kell a szokásait, az életét, kívánságait. Ezután fontos, hogy felismerjük, hogy az ellenfelünk miért keresi a konfliktust, mit akar elérni ezzel. Jó elkerülni az ún. spontán konfliktusokat, amelyre érzelmileg és morálisan nem tudtunk felkészülni.

7. Mikor lesz halhatatlan az ember?

Válasz: lehetséges, hogy a 21. század végén sor kerül erre.

8. Mi az a mennyiség kólából, amely káros hatással van a gyomorra?

Válasz: a kóla valóban egy káros üdítőital, de nagyrészt a benne található borzalmas mennyiségű cukor miatt. Elsősorban nem a savtartalma miatt káros, mint, ahogy azt sokan feltételezik. Leginkább túlsúlyproblémákat okozhat és nem a gyomrot roncsolja.

9. Melyik állat okosabb, a kutya vagy a macska?

Válasz: a kutyák agya nagyobb, mint a macskáké, és hosszabb ideig növekszik, viszont a macskák agya az elmúlt 8000 évben ugyanolyan maradt. A kutyák szociábilisabbak, mint a macskák, és ez hozzájárul az agyi fejlődéshez is. A macskák egyáltalán nem mutatnak igényt az emberek iránti nagyobb érdeklődésre, ők, csak akkor lépnek kontaktusba az emberekkel, amikor valamire szükségük van.

10. Le tudjuk nyelni a saját nyelvünket?

Válasz: igen, bizonyos körülmények között, mint például egy epilepsziás roham, ájulás vagy súlyos nyaki sérülés esetén.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek