Mielőtt bevennéd a Paracetamolt, ezekről tudnod kell!

A gyógyszertárakban kapható Paracetamol LPH 500 mg gyógyszert az enyhébb fájások enyhítésére, valamint a testhőmérséklet csökkentésére fejlesztették ki.

Mielőtt bevennéd a Paracetamolt, ezekről tudnod kell!

Azonban kevés tudományos bizonyíték utal arra, hogy a Paracetamol valóban hatásos azoknál a lázzal küzdő embereknél, akik nem szenvednek sem tüdőbetegségben, sem pedig szívelégtelenségben. Sőt, mi több, a Paracetamol egy fertőzéses betegség lefolyását akár meg is hosszabbíthatja, mivel csökkenti az antitestek hatékonyságát, ami súlyos fertőzés esetén akár halálos kimenetelű is lehet.

Használat:

  • a gyógyszer jó hatással lehet a szívelégtelenségben, vagy tüdőbetegségben szenvedő, lázas betegekre;
  • azon páciensek esetében, akik nem küzdenek sem tüdőbetegséggel, sem szívelégtelenséggel, a láz csak akkor jelent problémát, amennyiben meghaladja a 41 Celsius fokos testhőmérsékletet;
  • a kisebb operáción átesett személyek fájdalmát a Paracetamol képes enyhíteni, ezért már a műtét előtt érdemes bevenni a gyógyszerből;

Mikor tilos a Paracetamol LPH 500 mg használata?

  • ha allergiás vagy a Paracetamolra;
  • 6 éven aluli gyerekek számára tilos Paracetamolt adni;
  • májbetegség esetén;
  • súlyos veseelégtelenség esetén, de ritkán azért lehet alkalmazni a gyógyszert ebben az esetben is;
  • az előírt mennyiséget nem szabad túllépni;
  • más, az orvos által fel nem írt gyógyszerekkel együtt beszedni a Paracetamolt;
  • alkohollal együtt bevenni;
  • a nagy mennyiségű Paracetamol megakadályozhatja a véralvadást;

Terhesség és szoptatás

Ki kell kérned az orvosod véleményét, ha kisbabát vársz, vagy már szoptatsz, és szeretnél Paracetamolt bevenni, hiszen a gyógyszer 1-2 százaléka bejut az anyatejbe, ami befolyásolhatja a tej összetételét.

Gépjármű vezetése

Nyugodtan be lehet venni a gyógyszerből, mert nincs hatással az autóvezetésre.

A következő esetekben kell felkeresni egy orvost, ha Paracetamolt szedsz:

  • a fájdalom intenzitása esetén, és ha az 5 napnál tovább tart;
  • a 3 napnál tovább tartó láz esetén;
  • a 2 napnál tovább tartó torokfájás esetén, főként ha hányinger és hidegrázás is jelentkezik;

Mi a teendő mérgezés esetén?

Ha nagy dózisú Paracetamolt vettél be, akkor azonnal meg kell hánytatnod magad, mert így csökkented a felszívódást. Emellett érdemes aktív szenet is alkalmaznod, mert az magába szívja a gyógyszer hatóanyagait, és minél előbb hívj segítséget, mert kórházi kezelésre is szükség lehet.

Mellékhatások:

  • bőrkiütések;
  • bőrviszketegség;
  • sötét színű széklet;
  • véres vizelet, széklet;
  • a szemek besárgulása;
  • vesegörcsök;
  • veseelégtelenség;

Ha érdekelnek további cikkeink, csatlakozz a Filantropikusok csoportunkhoz! , vagy kövess minket a Pinteresten, vagy az Instagrammon.


Ha tetszett a cikk, nyomj egy Like-ot is.






Comments Closed

Top